Terapia hrou

Hra, ktorá lieči

Filiálna terapia prebieha online, v prípade záujmu ma prosím kontaktujteNový kurz spúšťame v januári, počet miest je obmedzený.

Ktoré problémy vám pomôže riešiť  detská psychologička v terapii hrou? Ak sa nachádzate v nasledovných riadkoch, dohodnite si termín:

 Moje dieťa je veľmi agresívne, neprijalo súrodenca, je nesamostané, nezvláda škôlku, je plaché, hanbí sa, bojí sa, nechce spať samé, bolí ho často bruško zo stresu, obhrýza si nechty, pocikáva sa, neposlúcha ma, nerešpektuje hranice, veľa sa doma hádame a ono je pri tom, zostali sme sami, nezvládam ho, je ťažká povaha a podobné problémy so správaním. 

Cez predvídateľné stretnutia, v hre, ktorá je sprevádzaná terapeutom, deti zo seba dostávajú to, čo nevedeli logicky, verbálne spracovať a zanechalo to v nich nevedomú stopu. Je nápomocná všetkým deťom v spracovaní každodenných podnetov, pričom zvlášť vhodná je pre deti, ktoré majú nálepku ako „problémové“, alebo prechádzajú ťažkým obdobím, deti s emocionálnymi výkyvmi, deti, ktoré sa nevedia sociálne začleniť, pri problémoch s adaptáciou v škole a v škôlke, pri narodení súrodenca, deti so psychosomatickými a inými problémami.

Dieťa nie je malý dospelý, pre dieťa sú veci väčšie, zvuky silnejšie, intenzívnejšie, tiene strašidelnejšie, emócie ich valcujú ako tsunami. Aj dieťa najvnímavejších rodičov má denne zážitky, prirovnateľné k tým, ktoré my dospelí zažívame ako extrémne. Detský deň premietnutý do emócií si môžeme predstaviť ako deň, ktorý začína zoskokom padákom. Vieme si predstaviť, ako by sme sa po takom zoskoku cítili. Najmä, ak by sme v ten deň ešte zažili extrémnu kritiku svojho šéfa, hádku so svokrou, zmeškali lietadlo, a pozreli si emočne drásavý film. A v tom všetkom by sme emóciám nerozumeli, nevedeli by sme, že sú dočasné, že patria k životu a že ako prišli, tak aj prejdú. A najmä, že sme v bezpečí. Emócie z dňa sa v deťoch ukladajú a s ďalším dňom prichádzajú ďalšie. Aj pri najlepšej podpore rodičov silným emóciám neuniknú. A to ani nie je cieľom! Dôležité však je, aby detské zážitky mali priestor na spracovanie, vyplavenie, upokojenie….

V našej herni používame špecifický postup a metódu na to, aby si v bezpečnom prostredí mohli prejaviť to, čo žijú, alebo žili, ale tomu nerozumejú. Takáto forma terapie je najefektívnejšie spracovanie detských nevedomých obsahov, má katarzný a korektívny zážitok, prináša postupnú úľavu a prejaví sa v jeho správaní.

Pre koho: 3 – cca 11 rokov bez prítomnosti rodiča

Kde: V našej klinicko-psychologickej ambulancii Psychológia – terapia, Cukrová 14, 4.posch., č.430, 811 08 Bratislava

Cena: 40 Eur za 45 minút

Pre viac informácií o terapii, podrobnostiach o priebehu a pre objednanie termínu nám napíšte, alebo volajte na +421 944 413 243


Sme tu pre vás!

Odoslaním súhlasím so spracovávaním osobných údajov, ktoré sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred odoslaním sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.