Výchova detí
-
Poradenstvo pre rodičov

Fungujeme online, kontaktujte nás a dohodneme si termín poradenstva a technológiu, ktorá je pre vás jednoduchá. 

V posledných dňoch venujeme najviac poradenstiev témam: vzťahy v rodine, partnerský vzťah, spolužitie v karanténe, ako sa ovládnuť a nekričať na deti, koordiácia homeoffice a homeschoolingu, prejavy stresu a úzkosti u detí a u dospelých a čo s nimi, émócie v týchto dňoch a pododbne. Doprajte si aj vy detskú psychologičku, ktorá vás nasmeruje kvalifikovane a citlivo.

Pokračujeme však aj v klasických témach poradenstiev:

Plače a neviem ho utíšiť. Trápime sa so spánkom a s dojčením. Nevieme sa spolu zladiť. Mám pocit, že ho nemám dosť rada. Nie som dosť dobrá mama. Zlyhávam. Trápim sa tým, čo sa mi udialo pri ťažkom  pôrode. Som čerstvý otec, čo mám vlastne robiť? 

Dieťa ma neposlúcha. Ako dieťaťu zadať hranicu a povedať nie a pritom neublížiť. Vyhadzuje a ničí hlinu z črepníkov. Nechcem už na deti kričať! Hádže sa o zem. Nevieme sa dostať z domu, obliecť sa je boj. Bije ostatné deti. Obdobie vzdoru ma zabije. 

Nezvládame to, stále plače, nevie si na škôlku zvyknúť. Ráno plačeme obaja. Nemá kamarátov. Bije ostatné deti. Pravidelne ho bolí bruško, zdá sa mi že kvôli škôlke. Obhrýza si nechty. Ešte stále sa pocikáva. Neposlúcha. Má výbuchy hnevu. Bije súrodenca. Veľa sa doma hádame. Je nesamostatná je plachá. Rozvádzame sa. 

Neobsadí v škole. Stále sa so sestrou hádajú. Má tiky.

Som dobrá mama? Som vyčerpaná mama, nezvládzem.

Naše vzdelanie nám umožnilo preštudovať nespočetné množstvo svetových výskumov, o tom, čo vedci vedia o psychickom vývine bábätka. Hodiny, týždne, mesiace a roky strávené nad vedeckými štúdiami, ale tiež v kontakte s rodičmi, ktorí hľadajú cez nás svoje odpovede. Sme však aj mamy a vieme, že to hlavné sa odohráva v každej jednej prítomnej chvíli, keď sa s bábätkom hráme, presúvame, či riešime domáce práce.

Dohodnite si termín, v ktorom budeme riešiť vaše rodinné každodenné situácie s vašimi deťmi. Budeme vašu rodinu sprevádzať vyváženými a zrozumiteľnými informáciami, ktoré vám pomôžu riešiť situácie aj problémy s pokojom, istotou a sebavedomím.

Pre koho: Rodičov detí od 0- 9 rokov. Buď spolu oboch, alebo samostatne s jedným z rodičov – bez prítomnosti detí

Kde: Online cez vopred dohodnutú platformu.

Kto: PhDr. Jana Zemandl, PhD., detská psychologička

Cena: 40€ za 50 minút 

Našim snom je, aby sme a ste so svojimi bábätkami aj väčšími deťmi stavali zdravé základy, na ktorých vyrastie spokojná šťastná sebaistá osobnosť – vaše dieťa. Taký dospelý, ktorý má rád samého seba, vie sa vrátiť k svojim rodičom ako do bezpečného prístavu, je ukotvený v hlbokých priateľských vzťahoch,  vie sa o ľudí starať, ale vie aj brať. Zo svojho potenciálu vie vyťažiť maximum a premieňa svoje talenty, pretože nie je zviazaný strachmi, pocitmi menejcennosti a obavou zo zlyhania. Našim cieľom tiež je, aby mamy lepšie spali, a mali priestor postarať sa o seba, aby sa otcovia cítili zapojení, kompetentní a dôležití a deti prijaté bezpodmienečnou láskou a mohli tak svoj potenciál venovať objavovaniu sveta a tvoreniu.

Po stáročia žil človek v komunitách. Žena mala silnú podporu – bezpečné zázemie, neustálu pomoc, pohotové rady a nespochybnenú istotu. Otec sa do výchovy historicky zapájal – ak vôbec – veľmi špecificky. Dnešná mama je zmietaná „dobre mienenými radami okolia tipu – „no veď s vami bude poriadne mávať“, „len ho daj s vami do postele, už ho nikdy odtiaľ nedostaneš“…..vlastná neistota je posilňovaná z každej strany, túžba dať dieťatku to najlepšie sa mení na stres a dieťa nakoniec dostáva presný opak toho, čo by sme chceli a čo by si zaslúžilo.

Ak máte otázky, rodičovskú dilemu, potrebujete sa poradiť, dohodnúť termín, alebo zdieľať radosť, napíšte nám, alebo volajte na kontakt
Jana Zemandl, detská psychologička: +421 944 413 243


Sme tu pre vás!

Odoslaním súhlasím so spracovávaním osobných údajov, ktoré sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred odoslaním sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.